Юридический Вестник
Правовой всеобуч для граждан

Главная » Статьи » Новости, комментарии

Перспективи освітньої галузі у 2021 році

Доброго дня наші Шановні Читачі!

 

Колектив газети «Юридичний Вісник» продовжує знайомити Вас зі значущими подіями, що відбуваються у нашому місті та Україні. Безумовно, місцеві вибори 2020 року, які відбудуться наприкінці жовтня, наклали величезний відбиток на інформаційне поле. Сьогодні, ми хотіли б донести до наших читачів інформацію щодо перспектив освітньої галузі у наступному році.

         На жаль, політичні конкуренти чинної влади, неодноразово, використовуючи всі можливі інформаційні засоби та площадки для обговорення, стверджували, що влада забула про освітян, не виконує своїх обіцянок щодо покращення їх соціального захисту, підвищення зарплат і т.д.

Виходячи з тої інформації, яку ми отримали з поінформованого джерела, представники діючої влади, роблять все можливе для того, щоб освіта в Україні розвивалася!

         Так, нам стало відомо, що у своїй заяві, т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет чітко зазначив про збільшення видатків на освітню галузь. У проекті Державного бюджету України на 2021 р. закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд гривень. Загальний бюджет освіти (без місцевих бюджетів) складає 173,8 млрд гривень. Проектом Держбюджету передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, що на 21,2 млрд грн більше у порівнянні з 2020 р. Впродовж 2021 р. зарплата зросте майже на 30%.

Окрім того, Субвенція на виконання Державної Програми «Нова українська школа» закладена у сумі 1,4 млрд гривень. «На наступний рік передбачили нову субвенцію для закладів освіти на боротьбу з пандемією коронавірусу. У проекті бюджету на ці заходи закладено один мільярд гривень. МОН працює над тим, щоб збільшити суми видатків на освіту», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України.

Не менш важливими є пропозиції щодо посилення соціального захисту працівників позашкільної освіти.Міністерство освіти і науки України опублікувало для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Запропоновані зміни передбачають:

  • збільшення тривалості відпустки педагогічних працівників сфери позашкільної освіти до 56 днів;
  • збільшення тарифних розрядів педагогічних працівників сфери позашкільної освіти;
  • розширення фінансової автономії закладів позашкільної освіти;
  • приведення положення про заклад позашкільної освіти у відповідність до Закону України «Про освіту»;
  • розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 23 жовтня 2020 р. на електронну адресу yurii.demediuk@mon.gov.ua. Наша Редакція просить небайдужих громадян, які мають обґрунтовані пропозиції щодо вирішення вищезазначених питань, звертатись за вказаною електронною адресою. Також, т.в.о. Міністра освіти і науки України повідомив, що у проекті бюджету на 2021 р. збільшено фінансування бюджетних програм у сфері наукової та науково-технічної діяльності.

На наукову та науково-технічну діяльність закладів вищої освіти та наукових установ у 2021 р. пропонується виділити 820,5 млн грн. За рахунок цих коштів буде здійснено фінансування таких напрямів:

  • фундаментальні дослідження у закладах вищої освіти та наукових установах за пріоритетними напрямами науки і техніки;
  • прикладні дослідження і розробки закладів вищої освіти та наукових установ за пріоритетними напрямами науки і техніки;
  • підтримка наукових проєктів молодих вчених; підтримка науково-технічних (експериментальних) розробок;
  • забезпечення збереження та належного функціонування наукових об’єктів, що становлять національне надбання; забезпечення доступу до наукових електронних баз даних.

-технічної діяльності. Видатки на державні премії, стипендії та гранти в галузі освіти, науки і техніки, стипендії переможцям міжнародних конкурсів у проекті Держбюджету на 2021 р. пропонується забезпечити в обсязі 67,5 млн грн.

Також у проекті Державного бюджету передбачено фінансування бюджетної програми «Пріоритетні напрями наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти» в обсязі 100 млн грн, зокрема, на розвиток інфраструктури, оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази для провадження наукової і науково-технічної діяльності.

На забезпечення діяльності Національного фонду досліджень у 2021 р. передбачено майже 584 млн грн (майже вдвічі більше, ніж у 2020 р.). Видатки мають бути спрямовані на продовження фінансування конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства», «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». Також передбачається фінансування нових конкурсів – «Підтримка досліджень молодих учених», «Підтримка досліджень у галузі природничих, технічних наук, математики та інформатики; у галузі біології, медицини та аграрних наук та в галузі соціогуманітарних наук».

Водночас Міністерство готує пропозиції щодо збільшення обсягів видатків за окремими бюджетними програмами у сфері наукової та науково – технічної діяльності.

Категория: Новости, комментарии | Добавил: jur_vest (05.10.2020) | Автор: Кондаков Д.Н.
Просмотров: 250 | Рейтинг: 3.0/1
Всего комментариев: 0
avatar