Юридический Вестник
Правовой всеобуч для граждан

Главная » Статьи » Новости, комментарии

Громадська рада при ГУ ДФС в Запорізькій області на чисельні звернення фізичних осіб-підприємців (ФОП) повідомляє:

1). Алгоритм припинення підприємницької діяльності, згідно чинного законодавства:
1. Подання заяви держреєстратору про реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
2. Подання фіскальній службі податкової декларації за останній податковий період, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП.
3. У разі, якщо ФОП був на єдиному податку – оплата єдиного податку та ЄСВ за місяць, в якому було подано заяву держреєстратору. Якщо не був сплачений ЄСВ попереднього періоду (наприклад, ліквідація відбувається в лютому, значить ЄСВ повинен платитися за січень і за лютий) – його також необхідно оплатити.
4. У разі, якщо ФОП знаходиться на загальній системі оподаткування – сплата ЄСВ за місяць, в якому було подано заяву держреєстратору.
5. Подання ліквідаційних звітів. Зокрема, з єдиного соціального внеску за останній звітний період (з дня закінчення попереднього періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП).
6. Закриття рахунку в банку, якщо він був відкритий.
Інші дії з боку підприємця, який вирішив припинити свою діяльність, законодавство не передбачає.

2). Про «обов’язок» підприємця, який вирішив припинити свою діяльність, проходити перевірку в податковій інспекції.
Цю позицію підтримують співробітники ДПІ, які пояснюють всім підприємцям, які звернулися за консультацією, обов'язок написати заяву на добровільну перевірку. При цьому люди навіть не замислюються, чому ж обов'язкова перевірка вимагає добровільного заяви.
Відповідно до ст.78 Податкового кодексу України, який регулює порядок проведення документальних позапланових перевірок та двох наказів Мінфіну (один з них стосується ЄСВ, другий – всіх інших податків.) податковому органу надано право почати перевірку при припиненні підприємницької діяльності ФОП, проте обов’язків для підприємців проходити перевірку законодавство не передбачає.
Слід зазначити, що чекати позапланової перевірки можна дуже довго. Оскільки час грає не на боці підприємця: чим довше будуть перевіряти, тим більше пені та штрафних санкцій можуть нарахувати. Щоб не «чекати з моря погоди», можна написати заяву на ім'я начальника податкової з проханням провести позапланову перевірку і зареєструвати в канцелярії.

3). Про «новації» фіскальної служби.
Враховуючи цьогорічні нововведення щодо необхідності сплати ФОПами єдиного внеску навіть при відсутності прибутку, з 01.12.16. до 20.02.17 в Україні близько 330 тисяч підприємців, а в Бердянську та Бердянському районі близько 1 тисячі підприємців припинили свою діяльність. Відповідно до діючого законодавства ДФС зобов'язана перевірити кожну фізичну особу-підприємця в процесі його ліквідації.
Проте, за ініціативою Громадської ради при ДФС України, Голова ДФС України пан Насіров під час засідання комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики виступив з пропозиціями щодо перегляду критеріїв для проведення обов’язкової перевірки фізосіб-підприємців при їх закритті та спрощення процедури зняття їх з податкового обліку. ДФС України пропонує відмінити необхідність перевірки кожного з ФОПів при їх закритті. Про це 23.02.2017 року повідомила прес-служба Державної фіскальної служби України.
Невдовзі ця «новація» ДФС буде прийнята і значна більшість підприємців не отримають «листів щастя» від контролюючих органів щодо перевірки ФОПів при їх закритті.

Звертаємо Вашу увагу, що Громадська рада при Головному управлінні ДФС у Запорізькій області допоможе при непорозуміннях та конфліктах з фіскальною службою.

Член громадської ради
при ГУ ДФС у Запорізькій області С.М. Охріменко

Категория: Новости, комментарии | Добавил: jur_vest (01.03.2017)
Просмотров: 1132 | Рейтинг: 3.7/9
Всего комментариев: 0
avatar