Юридический
Вестник
Правовой всеобуч для граждан

Главная » Статьи » Бизнесу и предпринимателям

ДО УВАГИ ПРАВНИКІВ ! У мережі розгорається скандал навколо «найбільш ідіотського» законопроекту

У мережі розгорається скандал навколо проекту Закону про юридичну освіту в Україні

Відзначимо, документ зареєстрували 28 вересня. Ініціаторами законопроекту виступають: Оксана Сироїд, Мустафа-Масі Найєм, Валерій Пацкан, Світлана Заліщук, Тетяна Острікова, Олена Сотник, Іван Крулько і Руслан Сидорович.

 

Зокрема, вони пропонують встановити необмежений «термін придатності» дипломів для представників юридичних професій, а саме: суддів, адвокатів, прокурорів та нотаріусів. А для всіх інших категорій хочуть ввести термін дійсності диплома – 5 років. Додамо, до всіх інших категорій відносяться: державні службовці (місцеве самоврядування), представники Мін’юсту, юристи (безкоштовна юридична допомога), помічники суддів, адвокатів, прокурорів, нотаріусів, а також викладачі юридичних шкіл.

Ті, хто займаються юридичною діяльністю, але хочуть зайняти посаду судді або прокурора, адвоката, нотаріуса, будуть здавати Єдиний держіспит.

«Зміст юридичних дисциплін, що їх викладають у вищих правничих школах України, методика їх викладання, юридична наука, а також адміністрування цих шкіл та університетів в цілому не зазнавали якісних змін та залишаються успадкуванням радянської системи юридичної освіти, відповідно до якої юрист сприймається як особа, покликана служити державі, а не захищати та утверджувати права особи, – зазначають автори законопроекту. – Ще однією проблемою якості правничої освіти є кількість акредитованих в Україні правничих шкіл, яких налічується більше 200. Вочевидь, ці школи не можуть гарантувати однаково високого рівня викладання правничих дисциплін та, як наслідок, якості правничої освіти».

«Я звичайно дико перепрошую. Я розумію, що кожне ПТУ не може готувати юриста і цю сферу треба привести в порядок, але у мене питання до авторів документа. Я правильно розумію, що ви залишаєте мені і моїм колегам вибір або якимось чином повально стати адвокатом (особливо з огляду на рівень ППЦ в цій сфері) або я залишаюся без вищої освіти і професії з моменту набуття чинності закону?!», – обурився в мережі юрист Ігор Розкладай.

 Джерело: Politeka

 

Категория: Бизнесу и предпринимателям | Добавил: jur_vest (06.10.2017)
Просмотров: 573 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
avatar