Юридический Вестник
Правовой всеобуч для граждан

Главная » Статьи » Новости, комментарии

Мешканцям Бердянська, керівникам ОСББ. Тримайте гаманці, або до чого приведе закон «Про комерційний облік комунальних послуг» .

Шановні читачі «Юридичного вісника», пропонуємо Вас уважно прочитати публікацію щодо ухваленого Верховною радою Закону України “Про комерційний облік комунальних послуг”. Законом передбачено обов’язкове обладнання всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж, зовнішніх мереж гарячого водопостачання, зовнішніх водопровідних мереж будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії і води. Деякі положення прийнятого документу, які стосуються сплати за встановлення вузлів обліку, розподілу втрат тепла та води, що виникнуть при не спів падінні показників між загально будинковими та квартирними лічильниками, призведуть до виникнення не тільки конфліктних ситуацій, а й до значних переплат коштів споживачами. Більшість родин Бердянська, неминуче відчують на собі, дію норм закладених в закон.

Почнемо зі сфери дії закону, визначеною Статею 2: 1. Цей Закон регулює відносини щодо: 1) комерційного обліку комунальних послуг; 2) розподілу між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг; 3) встановлення, обслуговування, заміни вузлів обліку; 4) формування та надання споживачам рахунків на оплату комунальних послуг; 5) забезпечення споживачів обліковою інформацією. Далі, звертаємо увагу споживачів, на деякі особливості, щодо обладнання вузлами обліку будівель, покриття витрат на їх встановлення і хто набуває права власності на них.

Стаття 3. Обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель 2. Обладнання будинковими вузлами обліку будівель, що на день набрання чинності цим Законом, були приєднані до зовнішніх інженерних мереж і не були обладнані такими вузлами обліку (або такі вузли обліку на день набрання чинності цим Законом вийшли з ладу), зобов’язаний провести оператор таких мереж у термін: 1) нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 року; 2) житлових будівель - до 1 жовтня 2018 року. В подальшому законотворець визначив, що вузол обліку є власністю власника відповідних зовнішніх інженерних мереж: 3. Встановлені відповідно до частини другої цієї статті будинкові вузли обліку є власністю власника відповідних зовнішніх інженерних мереж та приймаються виконавцем відповідної комунальної послуги на абонентський облік.

А ТЕПЕР УВАГА:

4. Витрати на обладнання будівлі будинковими вузлами обліку, понесені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг у такій будівлі шляхом сплати внеску за встановлення будинкового вузла обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги.

Тобто, ця норма закону не спрямована на захист людей, а встановлює, що всі витрати на обладнання будинків вузлами обліку тепла та води, перекладаются на споживачів. При цьому сплативши вартість встановлення таких вузлів обліку, вони не будуть належати споживачам, тому що закон визначає власником не тих хто вклав свої кошти, а монополістів з постачання води і тепла, якими в Бердянську є КП «Бердянськміскводоканал», та ПАТ «Бердянське підприємство теплових мереж». Треба розуміти що за наші з вами гроші, проводиться капіталізація, вище згаданих монополістів в Бердянську, та по всій Україні. Таким чином влада придумала новий спосіб витягнути ще більше грошей з кишень українців та віддати їх постачальникам здебільше монопольних послуг, прикриваючи антисоціальні рішення європейським досвідом та стандартами. Виходячи з попереднього досвіду, як наприклад спроба введення абонентської плати за транзит газу, насторожує двозначне визначення порядку відшкодування, яке сором’язливо сховали за словом «внесок». Скоріш за все, ми з вами як споживачі, отримаємо чергову проблему, яку готує нам влада в нормативних актах до прийнятого закону, відносно розміру внеску. Верховна рада,також визначила, що розмір внесків, встановлюють місцеві органи влади. Пункт «а» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доповнений підпунктом 18 такого змісту: «18) встановлення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну будинкових вузлів обліку споживачам комунальних послуг відповідної територіальної громади.».

Але на цьому сюрпризи закону ще не закінчуються, тому що окрім обов’язкового встановлення загальних лічильників, запроваджуються нові норми щодо обліку послуг. Так, рахунок за спожиту воду буде залежати від сукупних показників квартирних лічильників та показників будинкового лічильника, а різниця між ними, розподілятиметься на всіх споживачів. Особливо вдарить це по тих у кого відсутні індивідуальні квартирні лічильники. З опаленням ще жорсткіше: наявність вузла обліку тепла буде братись до уваги лише у тому випадку, якщо 75% споживачів у будинку встановлять індивідуальні прилади(розподілювачі) обліку теплової енергії. В усіх інших випадках спожите тепло, обліковане будинковим лічильником, буде розподілене на всіх. Законом закладено, що більшість проблем пов’язаних з обладнання, обліком, розподілом послуг лягають на споживачів.

А натомість постачальники-монополісти отримуючи додаткові прибутки, можуть спокійно спостерігати як українці будуть чубитись між собою, якщо не об’єднаються з вимогою змінити антинародні положення, які в котрий раз ведуть до зубожіння людей. Ухвалений парламентом закон “Про комерційний облік комунальних послуг”, фактично порушує Конституцію України. Вище приведені норми прийнятого закону, не відповідають вимогам Статті 22 Конституції, яка не дозволяє звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод під час прийняття нових законів. Поки цей закон не підписано, потрібно його негайно доопрацювати, та прийняти відповідні поправки, спрямовані на захист людей. Пріоритет в обліку послуг має надаватися індивідуальним лічильникам. Окрім того, усі витрати на встановлення, обслуговування, ремонт та заміну засобів обліку комунальних послуг має нести постачальник. Люди не мають платити за лічильники, та збагачувати монопольні підприємства, за свій рахунок.

На закінчення, додаємо статтю 10 закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, яка встановлює порядок розподілу спожитих обсягів послуг між споживачами, та безумовно створює підґрунтя для нескінчених свар між ними.

Олександр Васильєв.

Юридична контора «Адвокат» Звертайтесь, ми допоможемо! Телефони: +380664431626, +38(06153) 76-888 Сайт: http://jurvest.at.ua

Категория: Новости, комментарии | Добавил: jur_vest (13.07.2017)
Просмотров: 2371 | Рейтинг: 3.5/4
Всего комментариев: 0
avatar